CZYM SPOWODOWANE JEST NAGŁE ZERWANIE KONTAKTU (GHOSTING)?

 

Wyniki badań socjologicznych wskazują, że 60% reakcji drugiego człowieka nie ma nic wspólnego z tym co powiedziałaś lub zrobiłaś. Większy wpływ na to mają ich własne doświadczenia w innych sferach życia. To właśnie pozwala wyjaśnić wiele sprzecznych i dziwnych zachowań w świecie randek internetowych!

Prawdopobnie każdy ma swoje określone cele w randkowaniu internetowym. Jeśli jednak tak nie jest, lepiej, żebyś je znała. Zanim zarejestrujesz się na sugarbaby.pl, zastanów się co chcesz osiągnąć, a następnie opracuj odpowiednią strategię. Bez tego nie masz szans, aby twoje randki internetowe były udane.

POGŁĘBIANIE WIĘZI

Następnie, bądź świadoma naturalnych etapów pogłębiania więzi: nawiązania kontaktu, czatowania na stronie internetowej, przejścia na smsy, w dalszej kolejności na maile, potem na rozmowę przez telefon, a dopiero później pierwszego spotkania.

Czemu kolejność tych etapów ma tak duże znaczenie? Z dwóch powodów: po pierwsze, pozwala obu stronom zorientować się czy czują się w swoim towarzystwie bezpiecznie. Poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle ważne w świecie randek internetowych. Po drugie, pozwala w pewnym stopniu poznać drugą osobę i ją sprofilować! Daje to możliwość głębszej analizy przed pierwszym spotkaniem, co zwiększa szanse ogólnego dopasowania się pod względem celów i perspektyw. Przecież nie chciałabyś marnować  swojego czasu.

PRAWDZIWY KONTAKT

Przejście przez wszystkie etapy nawiązywania znajomości nie daje gwarancji, że unikniemy sytuacji, gdy jedna z osób staje się niedostępna, nie odpowiada albo dziwnie się zachowuje! Jeśli mówisz, że zamierzasz jutro zadzwonić albo napisać maila, zrób to! Jeśli mówisz, że wyślesz zdjęcia, nie zwlekaj! Pamiętaj, że na początku znajomości znaczenie każdego pojedynczego słowa i zachowania jest znacznie wyższe niż na dalszym etapie relacji. Kiedy na początku tak niewiele o sobie wiecie to każda kolejna informacja ma coraz większe znaczenie. To dlatego pierwsze wrażenia są tak istotne! Na więcej informacji możesz liczyć dopiero wtedy kiedy postanowicie spędzić ze sobą więcej czasu.

Przechodząc przez wszystkie naturalne etapy nawiązywania znajomości, musisz być świadoma odpowiedzialności za to co robisz. Na pewno nie pomoże ci w tym nie odpowiadanie przez dłuższy czas na wiadomości. Jeśli czatujesz na stronie internetowej, a potem w trakcie rozmowy stajesz się nieobecna na kilka dni bez poinformowania o tym drugiej osoby, może to sprawić, iż będziesz wydawała się niedostępna, nawet jeśli jesteś po prostu zajęta! Druga osoba może o tym nie wiedzieć! Jedyne co wie to fakt, że odpuściłaś!

Miej na uwadze jak łatwo o nieporozumienia w sieci. Pamiętaj, że musisz być świadoma tego co robisz, jeśli chcesz uniknąć „ghostingu” i zwiększyć szanse na udane kojarzenie par.

 

Autor:  ADMIN ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *